Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
ASP.NET
 C#nedir?com Forum : ASP.NET : ASP.NET
Mesaj icon Konu: Asp.Net Kullanıcı Girişi Server Problemi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder

Yazar Mesaj
aspajax
Newbie
Newbie

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı aspajax Cevaplabullet Konu: Asp.Net Kullanıcı Girişi Server Problemi
    Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2007 Saat 11:59

Merhabalar,

Bitirdiğim proje local olarak çalışmasına rağmen, server'a (goDaddy'den satın aldım) attığımda kullanıcı girişinde problem yaşıyorum. Öncelikle ilk defa uzak server'da bir ASP.NET uygulaması çalıştırdığımı belirtmeliyim.Bu aşamada daha önceden sisteme tanımlanmamış bir hata aldığım için debug da edemiyorum. Biliyorsunuz tanımsız hata alındığında şu sayfayla karşılaşıyoruz :

Server Error in '/' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
</system.web>
</configuration>

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>
</system.web>
</configuration>

Sonra hata benim yazdığım projededir deyip, VisualStudio'nun Personal Web Starter Kit adlı teplate projeden oluşturdum. Admin bir kullanıcı ASP.NET Configiration ile yeni 1 admin kullanıcı ekledim ve var olan 2 rolü de verdim.Tekrar kendi bilgisayarımda sisteme bağlanmak istediğimde giriş yapabildim. Fakat projenin web.config dosyasını dğeiştirip tekrar server a upload ettiğimde bu projede çalışmadı. Tabi bundan önce uzak server' da bir database oluşturup var olan database' lerimin Publish to Provider ile .sql dosya çıktısını alarak (aspnetdb.sql, Personal.sql) Godaddy'nin bana sağladığı database management tool'u ile uzak server'a verilerimi ekledim. Sonra deneme yapmak için query analyser ile "SELECT * FROM aspnet_users" sorgusunu çektim ve local'de oluşturduğum kullanıcıyı GoDaddy' e eklediğim database'de de gördüm.

Godaddy'nin verdiği server ayarlarını web.config dosyama ekledim :

<?xml version="1.0"?>

<configuration>

<connectionStrings>

<add name="Personal" connectionString="Data Source=GoDaddy' nin bana verdiği .NET database bağlantı kaynağı; Initial Catalog=webTR1ock; User ID=XXXXX; Password='XXXXXX'" providerName="System.Data.SqlClient" />

<remove name="XXXXXX"/>

<add name="LocalSqlServer" connectionString="Data Source=GoDaddy' nin bana verdiği .NET database bağlantı kaynağı; Initial Catalog=webTR1ock; User ID=XXXXX; Password='XXXXXX'" providerName="System.Data.SqlClient" />

</connectionStrings>

<system.web>

<pages s.Theme="White"/>

<customErrors mode="RemoteOnly"/>

<compilation debug="false"/>

<authentication mode="Forms">

<forms loginUrl="Default.aspx" protection="Validation" timeout="300" />

</authentication>

<authorization>

<allow users="*"/>

</authorization>

<globalization requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8"/>

<roleManager enabled="true"/>

<siteMap defaultProvider="XmlSiteMapProvider" enabled="true">

<providers>

<add name="XmlSiteMapProvider"

description="SiteMap provider which reads in .sitemap XML files."

type="System.Web.XmlSiteMapProvider, System.Web, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a"

siteMapFile="web.sitemap"

securityTrimmingEnabled="true"/>

</providers>

</siteMap>

</system.web>

<location path="Admin">

<system.web>

<authorization>

<allow roles="Administrators"/>

<deny users="*"/>

</authorization>

</system.web>

</location>

</configuration>

Personal database'in çalışmasına alamet olarak sistemdeki resimlere bakabiliyorum. Fakat kullanıcı girişi yapmak istediğimde yeniden aynu Runtime Error'u alıyorum. Yukarıda söylemediğim bir şey de şu, personal ya da aspnetdb databaselerini okurken sorunla karşılaşmadım ama, eklerken GoDaddy nin Query Analyser'i şu tip bir hata verdi :

Error -2147217900  

Incorrect syntax near 'END'.

/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Me__Appli__145C0A3F]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Me__Appli__145C0A3F]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_Membership]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_Membership] DROP CONSTRAINT [FK__aspnet_Me__Appli__145C0A3F]
GO
/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Me__UserI__15502E78]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Me__UserI__15502E78]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_Membership]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_Membership] DROP CONSTRAINT [FK__aspnet_Me__UserI__15502E78]
GO
/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Pa__Appli__45F365D3]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Pa__Appli__45F365D3]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_Paths]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_Paths] DROP CONSTRAINT [FK__aspnet_Pa__Appli__45F365D3]
GO
/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Pe__PathI__4BAC3F29]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Pe__PathI__4BAC3F29]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_PersonalizationAllUsers]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_PersonalizationAllUsers] DROP CONSTRAINT

......................

............

...

Hata sayfalarca benzer açıklamalar yapmış. İki database de benzer hatayı almama rağmen her ikisi de çalışıyor.

Kullanıcı girişini kaldırıp, yaptığım projenin içindeki data sorgularını uzak server'da kontrol ettim, çalışıyor.

Eğer bu konuda bilgisi olan varsa yardım istiyorum. Kullanıcı girişiyle ilgili hatayı çözmek istiyorum.

IP
sa_keles
Senior Member
Senior Member

Gönderilenler: 2648
Alıntı sa_keles Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2007 Saat 12:16
<customErrors mode="RemoteOnly"/> burayı off yapıp tekrar denermisin.
Error -2147217900   

Incorrect syntax near 'END'
bu yazana göre büyük ihtimalle sorgularının birinde bir hata var

Düzenleyen sa_keles - 14 Ağustos 2007 Saat 12:17
www.sadullahkeles.com
"Open up your heart and let the sun shine in"
IP
aspajax
Newbie
Newbie

Alıntı aspajax Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2007 Saat 13:59
Sadullah bey dediğinizi yaptıktan sonra şimdi aşağıdaki hatayı aldım  Initial catalog User ve Password'ları tamamen aynı sadece add name="LocalSqlServer" bölümü farklı. Buradan yola çıkarak ne yapabilirim? 

Configuration Error

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: The entry 'LocalSqlServer' has already been added.

Source Error:

Line 4:  		<add name="Personal" connectionString="GoDaddy' nin bana verdiği .NET database bağlantı kaynağı; Initial Catalog=webTR1ock; User ID=XXXXXXX; Password='XXXXXXX'" providerName="System.Data.SqlClient" />
Line 5: <remove name="webTR1ock"/>
Line 6: <add name="LocalSqlServer" connectionString="GoDaddy' nin bana verdiği .NET database bağlantı kaynağı; Initial Catalog=webTR1ock; User ID=XXXXXX; Password='XXXXXXXXX'" providerName="System.Data.SqlClient" />
Line 7: </connectionStrings>
Line 8:

Source File: X:\XXXXXXX\XXXX\web.config    Line: 6

Düzenleyen aspajax - 14 Ağustos 2007 Saat 14:04
IP
sa_keles
Senior Member
Senior Member

Gönderilenler: 2648
Alıntı sa_keles Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2007 Saat 14:33
sanırım LocalSqlServer ismi daha önce tanımlanmış ismini değiştirip deneyebiliyormusun? yada o add tagından önce <remove name="LocalSqlServer"/> kullan

Düzenleyen sa_keles - 14 Ağustos 2007 Saat 14:37
www.sadullahkeles.com
"Open up your heart and let the sun shine in"
IP
aspajax
Newbie
Newbie

Alıntı aspajax Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2007 Saat 15:04
Sadullah bey <remove name="LocalSqlServer"/> yaptıktan sonra daha farklı bir problem olduğunu gördüm.
Sanırım sorun aspnetdb nin aktarımıyla ilgili olmuş. Şimdi de aşağıdaki hatayı aldım :

Could not find stored procedure 'dbo.aspnet_CheckSchemaVersion'.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: Could not find stored procedure 'dbo.aspnet_CheckSchemaVersion'.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[SqlException (0x80131904): Could not find stored procedure 'dbo.aspnet_CheckSchemaVersion'.]
System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection) +862234
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection) +739110
System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj) +188
System.Data.SqlClient.TdsParser.Run(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj) +1956
System.Data.SqlClient.SqlCommand.FinishExecuteReader(SqlDataReader ds, RunBehavior runBehavior, String resetOptionsString) +149
System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async) +903
System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, DbAsyncResult result) +132
System.Data.SqlClient.SqlCommand.InternalExecuteNonQuery(DbAsyncResult result, String methodName, Boolean sendToPipe) +415
System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteNonQuery() +135
System.Web.Util.SecUtility.CheckSchemaVersion(ProviderBase provider, SqlConnection connection, String[] features, String version, Int32& schemaVersionCheck) +367
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.CheckSchemaVersion(SqlConnection connection) +85
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.GetPasswordWithFormat(String username, Boolean updateLastLoginActivityDate, Int32& status, String& password, Int32& passwordFormat, String& passwordSalt, Int32& failedPasswordAttemptCount, Int32& failedPasswordAnswerAttemptCount, Boolean& isApproved, DateTime& lastLoginDate, DateTime& lastActivityDate) +1121
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.CheckPassword(String username, String password, Boolean updateLastLoginActivityDate, Boolean failIfNotApproved, String& salt, Int32& passwordFormat) +105
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.CheckPassword(String username, String password, Boolean updateLastLoginActivityDate, Boolean failIfNotApproved) +42
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.ValidateUser(String username, String password) +83
System.Web.UI.WebControls.Login.OnAuthenticate(AuthenticateEventArgs e) +160
System.Web.UI.WebControls.Login.AttemptLogin() +105
System.Web.UI.WebControls.Login.OnBubbleEvent(Object source, EventArgs e) +99
System.Web.UI.Control.RaiseBubbleEvent(Object source, EventArgs args) +35
System.Web.UI.WebControls.ImageButton.OnCommand(CommandEventArgs e) +115
System.Web.UI.WebControls.ImageButton.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +171
System.Web.UI.WebControls.ImageButton.System.Web.UI.IPostBackEventHandler.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +7
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(IPostBackEventHandler sourceControl, String eventArgument) +11
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(NameValueCollection postData) +33
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +5102

Proje tamamlandıktan sonra Visual Studyo ile projemi "Publish Web Site" ile FTP ile uzak server a aktardım. Daha sonra Visual Studio'nun Server Explorer penceresinden var olan 2 database'i teker teker tıklayıp Publish the Provider'ı seçtim. Database Publishing Wizard ile dosyayı bir .SQL script dosyasına yazdırdım. Daha sonra bu script'i uzak server'da çalıştırdım. Ve aşağıdaki  hatayı aldım.

Error -2147217900  

Incorrect syntax near 'END'.

/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Me__Appli__145C0A3F]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Me__Appli__145C0A3F]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_Membership]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_Membership] DROP CONSTRAINT [FK__aspnet_Me__Appli__145C0A3F]
GO
/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Me__UserI__15502E78]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Me__UserI__15502E78]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_Membership]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_Membership] DROP CONSTRAINT [FK__aspnet_Me__UserI__15502E78]
GO
/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Pa__Appli__45F365D3]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Pa__Appli__45F365D3]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_Paths]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_Paths] DROP CONSTRAINT [FK__aspnet_Pa__Appli__45F365D3]
GO
/****** Object:  ForeignKey [FK__aspnet_Pe__PathI__4BAC3F29]    Script Date: 08/11/2007 10:14:36 ******/
IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.foreign_keys WHERE object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[FK__aspnet_Pe__PathI__4BAC3F29]') AND parent_object_id = OBJECT_ID(N'[dbo].[aspnet_PersonalizationAllUsers]'))
ALTER TABLE [dbo].[aspnet_PersonalizationAllUsers] DROP CONSTRAINT

......................

............

...

Önceden Servis sağlayıcının klasör yöneticisi ile sanal bir klasör tanımlamıştım fakat şimdi root altına attım. Bu güvenlik dışında bir problem oluşturabilir mi? Sadece deneme yaparken kullanmak için böyle bir yol tercih ettim. Acaba yanlış konfigüre edilmiş olabilir mi diye, bir de root altında çalıştırayım dedim.

aspnetdb içerisindeki tüm tabloların içeriğini "DELETE" komuytuyla  temizleyip, aspnetdb yi tekrar daha güzel bir yolla güncellesem nasıl yaparım. SSIS ile ilgili Tutorial bakıyorum internette şu an. Eğer Visual Studio ile yapabileceğim bir şey varsa onu da denerim. Ne yapmamı önerirsiniz. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim Sadullah bey.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide