Bu site emekli olmuştur. Arşiv amaçlı olarak BT AKADEMİ sponsorluğunda yayın hayatına devam etmektedir.
C#nedir?com
 
Site İçi AramaSİTE İÇİ ARAMA
Üye Girişini AçÜye GİRİŞİ
Üye girişi için tıklayın.
Kullanıcı Adı
Şifre
 
Beni her zaman hatırla
Bir hafta boyunca kullanıcı bilgilerinizi kullanıcı çıkışı yapana kadar hatırlar. (Paylaşılan bilgisayarlarda önerilmez.)
 
Şifremi / Kullanıcı Adımı unuttum.
 
.net TV RSS GÜNCEL MAKALELER
emre TAŞ
Başlangıç
emre TAŞ
yazının devamı >
Hüseyin Çelik
Captcha ve Captcha'nın OCR ile analizi
Hüseyin Çelik
yazının devamı >
Önsel Akın
NHibernate
Önsel Akın
yazının devamı >
Mehmet Sencer Karadayı
Lightswitch' e Giriş
Mehmet Sencer Karadayı
yazının devamı >
emre TAŞ
Başlangıç
emre TAŞ
yazının devamı >
Makale Gönder Bende Yazmak İstiyorum
.net TV RSS.NET TV
Android OS Üzerinde Yazılım Geliştirme Android OS Üzerinde Yazılım Geliştirme - Kubilay Kulaoğlu
Android ile Programlamaya Başlangıç Android ile Programlamaya Başlangıç - kubilay Kulaoğlu
WPF-Chart  Kontrolü WPF-Chart Kontrolü - Görkem Sezgin
Silverlight'a Temel Bakış Silverlight'a Temel Bakış - Görkem Sezgin
Linq Teknolojisi Linq Teknolojisi - Görkem Sezgin
Video Gönder Bende Yayınlamak İstiyorum
anketAnket
.NET Yeniliklerini Takip Etmek Sizin İçin Nekadar Önemli ?Diğer anketler ve sonuçları için tıklayın.
  Diğer Herşey
Sponsorlar
BT Akademi
Medya Portakal
Video Hosting Sponsoru
Csharpnedir.com bir Ineta üyesidir
Uzman Abi
Her Yönüyle C# - Sefer Algan
 
BT Akademi’den MCPD Eğitimi...
Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı, .NET platformunda C# dili ile geliştirme yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış içeriğe sahip bir eğitim programıdır.
"MCPD Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı" katılım formu için tıklayın

Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı, .NET platformunda C# dili ile geliştirme yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış içeriğe sahip bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı boyunca C# ve .NET in her bir konusu detaylı bir şekilde ele alınarak katılımcılara aktarılmaktadır. Bu eğitim programı .NET dışında herhangi bir yazılım geliştirme ortamında yazılım geliştirmiş yada yazılım geliştirmeye yeni başlayan kişilerin .NET ve C#''ı hızlı ve etkin bir şekilde öğrenmeleri amacıyla düzenlemektedir. C# dili kullanılarak .NET' in bütün alanlarını kapsayan ender eğitim programlarından biridir. Eğitim Visual Studio .NET 2010 ve SQL Server 2008 üzerinden yapılmaktadır. Eğitim sonunda ilgili sınavlardan başarılı olanlar uluslararası geçerliliği olan MCPD Enterprise Application Developer sertifikasına sahip olacaktır.

 

Eğitim İçeriği

Programlamanın Temelleri : 30 Saat  

Temel programlama teknikleri, nesne yönelimli programlama kavramı, I/O işlemleri ve C# Akademi programında ele alınan bütün kavramlar. Bu kapsamda C# programlama dili her yönüyle sıfırdan ele alınacak ve temel programlama altyapısı oluşturulacaktır. Bu bölümde ayrıca son sürümü  yayınlanan C# 4.0 'daki yeniliklerde anlatılacaktır. İçerik kapsamında C# 4.0 ile birlikte gelen LINQ, LINQ To Sql ve Linq To Xml  gibi konularda ele alınmaktadır.

İleri C# Uygulamaları : 25 Saat

Exception handling, Event tabanlı programlama, reflection (yansıma), OOP Tasarım Desenleri (Design Patterns), katmanlı tasarım mimarisi, COM ve Windows API lere erişim gibi birçok ileri seviyedeki C# konuları ele alınacaktır. Bu aşamada Windows ve Web uygulamalara temel bir giriş yapılacak ve örnekler bu tür görsel uygulamalar üzerinden anlatılacaktır. 

SQL Server ve Veritabanı Kavramı : 35 Saat

Günümüzde en çok kullanılan veritabanı yönetim sistemi olan SQL Server bir programcı perspektifi ile alınacaktır. SQL Server ile ilgili her türlü bilgi, tablolar, SP oluşturma, indeksleme, ilişkisel tablo tasarımı, transaction, fonksiyonlar,görünümler, T-SQL ve yönetim ekranları detaylı bir şekilde incelenecektir. SQL Server'ın .NET ile entegrasyonu (SQLCLR) detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Kursa katılanlar eğitimin tamamını SQL Server 2008 uygulama ortamı üzerinden öğreneceklerdir. 

ADO.NET ve Veritabanı Uygulamaları Geliştirme : 14 Saat

Her türlü uygulamanın temel görevlerinden birisi olan veriye erişim eyleminde kullanılan Data Erişim kütüphanesi ve .NET in data erişim altyapısı olan ADO.NET kurs kapsamında detaylı olarak ele alınacak ve gerçek örneklerle konular anlatılacaktır. Bağlantılı(connected) ve bağlantısız(disconnected) katman, transaction kavramı gibi konuların yanı sıra veri erişimi konusunda dikkat edilmesi gereken konular gibi her türlü veri erişim konusu detaylı bir şekilde ele alınacaktır. Bu bölümde aynı zamanda XML standartları (XSL, XSLT, XQuery vs) işlenecek ve .NET in XML veri kaynakları için tasarlanmış olan kütüphaneleri anlatılacaktır. Ayrıca  yine yakın bir zamanda çıkan ADO.NET 4.0 deki yeni özelliklerde katılımcılara aktarılacaktır. Özellikle SQL Server 2008 'in CLR ile entegrasyonu sonrasında değişen ADO.NET kütüphaneleri ayrıntılı bir şekilde incelenecektir.

Windows Uygulamaları Geliştirme : 36 Saat

.NET in en temel uygulama alanlarından biri olan Windows uygulamaları geliştirme her yönüyle ele alınacaktır. Localization, Globalization, Resource dosyalar, Windows kontrolleri kullanımı, Drag&Drop mimarisi, Windows uygulamalarında DataBinding mekanizması, DataGird özellştirme, özel bileşen (component) geliştirme, kullanıcı tanımlı kontroller, GDI+ ile grafik tabanlı programlar, Windows event mekanizması ve özel eventler ve burada bahsedilemeyen Windows programlamaya yönelik her türlü konu kurs kapsamında ele alınacaktır. Program kapsamında .NET 4.0 ile birlikte gelen WPF uygulama mimariside ele alınacak olup katılımcıların en yeni Microsoft teknolojilerine adaptasyonu sağlanmış olacaktır.

ASP.NET 4.0 Uygulamaları Geliştirme : 36 Saat

Belkide .NET in en önemli uygulama alanı olan ASP.NET kursun en önemli bölümlerinden biri olacaktır. ASP.NET ile web uygulaması geliştirme, ASP.NET web kontrollerini kullanma, doğrulama kuralları, regex, istemci taraflı betikleri(javascript) kullanma gibi temel konuların yanı sıra, caching (ön belleğe alma), durum yönetimi, kullanıcı tanımla kontroller, Ajax tabanlı geliştirme, kullanıcı asıllama ve yetkinlendirme gibi ileri seviye konularda detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Ayırca yine diğer konularda olduğu gibi geçtiğimiz aylarda son verisyonu çıkacak olan ASP.NET 4.0 'i bu kursta tamamen öğrenmiş olacaksınız. ASP.NET 4.0 çok fazla değişiklik ve iyileştirme ile gelmiştir. 

İleri .NET Konuları : 14 Saat

Serialization, Soket ve Ağ programlama, Multi-Threading, Asenkron Çağrımlar, Dağıtık Transaction Mimarisi, Versiyonlama teknikleri ve burada bahsedilmeyen .NET' in bir çok alt konusu kısacası .NET ile ilgili bağımsız ele alınabilecek her konu kurs kapsamında anlatılacaktır.

XML Web Servisi Geliştirme ve Servis Mimarisi : 10 Saat

Web servisleri günümüzde dağıtık mimarili yazılım sistemleri ve uygulamaların entegrasyonu söz konusu olduğunda ilk akla gelen standartlardan birisidir. Bu kursta Web servisleri standartları (SOAP,WSDL,DISCO vs) ve amacı, web servislerini oluşturma, web servislerine senkron ve asenkron erişim, WSE (Web Service Enhancment) gibi konular ele alınarak katılımcıların dağıtık düzende ne şekilde uygulama geliştirebilecekleri ele alınacaktır. Web servislerine ek olarak .NET in bir diğer dağıtık uygulama geliştirme mimarisi olan WCF'e de giriş yapılacaktır.
 
 
EĞİTİM DETAYLARI
Eğitim Başlangıç Tarihi     : 07.05.2011
Eğitim Süresi                       : 200 Saat / 25 Hafta
Eğitim Günleri ve Saati      : Cumartesi - Pazar  / 14:00-18:00
Eğitim Bedeli                        : 4.400 TL + KDV

 

EKTİNLİK KATILIM FORMU
Bu etkinlik için üyelik gerekmektedir!
Lütfen üye girişi yatıktan sonra tekrar deneyin.
Henüz üye olmadıyasnız Üye Ol linlkine tıklayarak üyeliğinizi başlatabilirsiniz.
 
  • Yazılan Yorumlar
  • Yorum Yaz
OCA
20
2023
ORYohDjNkzsieuc
OCA
20
2023
dZGYVPJM
OCA
20
2023
afTSomzsHWQ
OCA
20
2023
mDXEbOdaiBLqrZtk
OCA
10
2023
osJWOBrZgpzmNDYw
OCA
10
2023
GKouFUJSwV
OCA
10
2023
WDmLMgEBVpaF
OCA
10
2023
cBVwQDZSJfP
ARA
19
2022
qGNoXmWewQkCRPY
ARA
19
2022
YKxZcBRQkSWdsH
ARA
19
2022
HBmyghAMizoExda
ARA
19
2022
PszbcflOKZd
ARA
15
2022
HkBqVKGSIbPoTY
ARA
15
2022
HPsSKiup
ARA
15
2022
YhdVCytz
Sayfalar : 1 2 3 4 5  ... 
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi için tıklayın.
Üye değilseniz Üyel Ol linkine tıklayarak üyeliğinizi hemen başlatabilirisniz.
 
SON 10 Haber
» Uygulama Geliştirme Yarışması
» Microsoft Yazılım Teknolojileri
» BT Akademi Eğitim Takvimi
» BT Akademi Ankara'da
» MVC Eğitiminde Kampanya
» İş İlanı : Avenn Group
» IT Proje Yönetimi
» ASP.Net MVC Framework Semineri
» Silverlight 3.0 Programı
» Visual Studio.NET 2008 Eğitim